Fotografia lotnicza bardzo poważne urządzenie przekazywania informacji

Współcześnie fotografia lotnicza całkowicie sprawdza się w szeroko pojętym marketingu. Fotografia lotnicza to dziedzina stosowania fotografii, polegająca na wykonywaniu zdjęć z „lotu ptaka”, na przykład: z balonów, samolotów, satelitów, spadochronów, helikopterów, latawców oraz modeli zdalnie sterowanych. Fotografia lotnicza polega między innymi na wykonywaniu zdjęć nawierzchni ziemi z dużych wysokości. Aparat może być utrzymywany w ręku czy też zamontowany na odpowiedniej podstawie, a obsługiwany jest manualnie bądź zdalnie za pośrednictwem fotografa.

Fotografia powietrzna pozwala na organizowanie bardzo atrakcyjnych zdjęć i filmów, które można użyć w promocji, przykładowo nieruchomości. Zdjęcia lotnicze stały się nadzwyczaj dogłębnym urządzeniem przesyłania wiedzy. Są uzupełnieniem artykułów i meldunków dziennikarskich na całym świecie. Fotografia lotnicza nagromadza w Polsce coraz to szersze grono sprzymierzeńców, którzy korzystając z wielorakich podejść wykonują osobliwe ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA.

Zdjęcia z lotu ptaka w optymalny sposób ukazują atuty krajobrazowe terenu. W zależności do jakich zamysłów będą stosowane fotografie, zdjęcia są wykonane z różnych wysokości. W zależności od oświetlenia, zdjęcia mogą być dokonane zarówno o brzasku czy też wieczorową porą, tak ażeby uzyskać jak najlepsze optymalne ujęcia. Przede wszystkim można kręcić także filmy z lotu ptaka. Należy posiadać także szerokie doświadczenie w wykonywaniu wielu tematów zdjęć lotniczych. Głównie na sukces składa się praktyka pilota, a także profesjonalizm fotografa w uzyskiwaniu tego rodzaju zdjęć.