Dobry oddany Bogu Serafin Kaszuba

Każdy spośród nas momentem natrafia na własnej drodze tyle nieprzyjemności, że potrafimy się w nich zgubić. Często zapominamy sami siebie, zapominamy jacy jesteśmy, widzimy wokół naprawdę dużo złych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Akurat wtedy chcemy kogoś, kto może nam pokazać nadzieję, kto dzięki swojemu poświęceniu ukazuje nam, iż na końcu naszej podróży to wszystko nabierze znaczenia. Jeżeli potrzebujemy właśnie takiego natchnienia należałoby przeczytać życiorys czcigodnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o dużym sercu, sile, a głównie ogromnej chęci pomagania innym i oparcia modlitwą bądź podniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego życiorys jest naprawdę warty przeczytania, ażeby przypomnieć sobie, że takie osoby naprawdę żyli a my umiemy się obecnie na nich wzorować.

Konsekwentna ufność

Szacowny sługa Boży Serafin Kaszuba, dokładnie takie określenie pozostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich heroicznym czynom, jakich osiągnął za życia. Dzięki niezachwianej wierze i konsekwentnej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam zaufać w to, że człowiek taki naprawdę chodził po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na stronie internetowej przypisanej jego osobie odnajdziemy:

 • życiorys,
 • uzasadnienie ludzi, którzy posiadali sposobność go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa plus kazania,
 • myśli,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja dostarczenia ofiary pieniężnej, żeby osoba tego poważnego sługi Bożego była wyjątkowo powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który mnóstwo razy prawie zginął, który był śledzony przez policje, skazany za zbrodnie, jakich nie wykonał, skazany tylko dlatego, że chciał wypowiadać słowo Boże. Szwędał się z miejsca na miejsce, tak aby w określonym momencie zostać bez dachu nad głową, przez mnóstwo swoich ostatnich lat bycia nie miał określonego zameldowania. Działał i wypowiadał słowo Boże oraz wspierał tych co cierpieli mimo ogromnego własnego cierpienia, który miał na własnych ramionach. Mimo tych wszystkich trudności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której biła wielka radość życia. Dodatkowo był bardzo ubogi, jednak wcale go to nie obchodziło. Jadł wtedy co dali mu wierni jedyne finanse jakie posiadał dawał na bilety autobusowe, ażeby jechać do różnych miast i propagować swoją religię i nadzieję w atrakcyjniejsze jutro. Jednym z wielu heroicznych czynów, był fakt, że biorac udzial w dużej ilości wysiedleniach Polaków, za każdym razem powtarzał, że chociaż dwie osoby zostały on będzie trzecią. Przenigdy nie zostawił nikogo kto mógłby potrzebować wsparcia duchowego. Obojętne było dla niego jaka kara może go przypaść, spojrzał śmierci w oczy mnóstwo razy, pomimo to nigdy się nie poddał. Nie obchodzily go dobra materialne, nie przyciągało go to jak wygląda, nie potrzebował podobać się innym. Jedyne na czym mu zależało to kościół, modlitwa i ludzie, chciał ich zbierać. Dzięki swojej silnej wierze podarował otuchy Polakom, utwierdzał w uznaniu, że to dobro zwycięży, nieistotne jak wiele zła jest wszędzie, zło jest właśnie przejściowe.

Spróbuj czynić dobro

Każdy nieistone w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, powinien zerknąć na stronę internetową oddaną czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • porządny,
 • o pewnej wierze,
 • całkiem oddany Bogu,
 • ciągle pomagający innym.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, że takich ludzi potrzebujemy wśród nas. Jednak często wystarczy pamięć o nich. Umożliwia to nam odzyskać nadzieje, pewność i siłę. A co więcej sprawia to, że sami planujemy być szczęśliwszymi ludźmi.